trabzondasacekimi

Fue Saç Ekimi

FUE Saç Ekimi

Açılımı Foliküler ünite Ekstraksiyonu olan FUE saç ekim tekniği saçlarınıza ve saç derinize en az hasarı veren yöntemdir. Saç alma uçları 07 mili metre olan özel bir saç ekipmanlarıyla  tek tek kıl almak yerine daha fazla kıl alınabilmektedir. Bu tanım kıl köklerinin alınış yöntemini belirleyen bir tanımdır.  Saç ekim alanında teknoloji geliştikçe saç alma aletlerinin çapı da küçülecektir. Doku –deri hasarını en aza indirgeyen FUE saç ekim yöntemi ağrısız bir yöntemdir. Geleneksel saç ekimi yöntemlerinden en önemli farkı da belirlenen açılarla ağrısız kesiksiz ekim yapılabilmesidir.

Böylece çok daha doğal görünümlü saçlara kavuşmak mümkün olmaktadır. Bu yöntemde saç ekimi yapan uzman istediği açıda saç ekebilmektedir. Geleneksel yöntemlerde böyle bir seçim yapmak imkansızdır. Özel olarak tasarlanan mikro motorlarla alınan saç telleri teker teker alınabilmekte ve çok ince alım cihazı ile deri tahriş edilmeden ağrısız saç ekimi yapılabilmektedir.

Fue Yönteminin Avantajları

Fue yönteminin bir diğer avantajı da doku alınmasına gerek kalmadan sadece ilgili bölge üzerinde çalışmaktır. Böylece deri tahriş edilmez. Kesik atılmadığı için ağrı oluşmaz. Çok ince cihazlarla alım yapıldığı için iz bırakma sorunu olmaz. Alınan saç kökleri greft olarak isimlendirilir ve Fue yöntemi ile saç alımında birden fazla kıl alınabilmektedir. Örneğin bir grefte 3 saç teli bulunabilmektedir. Saç ekimi sürecinde, ekim sonrasındaki ilk ay ekilen saçlar tamamen dökülür ve saç ekimini takip eden 3 aylık süreçte yeni saçlar çıkarak uzamaya başlar.  Saçların fark edilebilir olması için 6-7 aylık bir sürece ihtiyaç vardır. Bu yöntemin tercih edilmesinin en önemli nedenlerinden biri de istenen açılarda saç ekiminin ağrısız yapılabilmesidir. Geleneksel yöntemlerle kıyaslandığında biraz daha pahalı olan bu yöntemin verdiği sonuçlar memnun edici düzeydedir. Greft Yapılan alan ekim sonrasında bandajla kapatılır.

Kimler Fue Yöntemi ile saç ektirebilir

Ciddi Sağlık sorunu olmayan herkes Fue yöntemi ile saç ektirebilir. Ehil kişilerce yapılan saç ekimi %100 başarılı sonuçlar verir. İstenen dolgun saçlara kavuşmak ve saç dökülmesinden tamamen kurtulmak için Fue saç ekimi yöntemi tavsiye edilebilir.

Daha Fazla Bilgi İçin İletişime Geçin

Aklınazdaki tüm sorular için bizlere ulaşabilirsiniz

Ücretsiz Saç Analizi