Kaş Ekimi Nedir ve Nasıl Yapılır

Kaş ekimi özellikle bayanları zahmetli makyaj hilelerinden kurtaran ve güzelliğe güzellik katan uygulamalardan biridir. Kaş ekimi için 20 derecelik açılarla ekilen saç telleri ense bölgesinden alınmakta ve hem sağlam dökülmeyen kaşlara sahip olmanıza neden olmaktadır.

İstediğiniz kaşlara kolayca sahip olabilirsiniz

İstenilen şekilde kaş ekimi yaptırmak artık çok kolaylaştı. Kaş ekimi yapan uzman doktorlar tarafından yüzünüze en uygun kaş stilini geliştirmek ve kaş ekmek artık mümkün. Yaklaşık 2 saat süren kaş ekimi operasyonunun ardından geçen 6 aylık süreçte kalıcı kaşlara sahip olmanız mümkün hale geliyor.

Kaş ekiminde kaç adet kıl ekiliyor

Kaş ekiminde kullanılan ortalama kök sayısı 600-700 olabilmektedir. Kaş ekimi operasyonlarında başarı %100’dür. Size en uygun kaş stili önceden belirlenir ve yüzünüze uyumlu kaşlar ekilir.

Kaş ekiminin avantajları nelerdir

Makyaj hilelerine başvurmak pahalı makyaj ürünlerini satın almak ve bunun için ek zaman ve para harcamaya gerek yok. Kaş ekimi ile mükemmel ve kalıcı kaşlara sahip olmak mümkün. Ameliyattan önce herhangi bir özel test yaptırmaya gerek olmadan zahmetsiz ve ağrısız bir süreçte kaş ekimi ameliyatını gerçekleştirebilirsiniz.

 

Kaş ekimi için yaş sınırı var mıdır

Kaş ekimi için 18 yaşını doldurmuş olmak gerekiyor. Çünkü kaşlar 18 yaşından sonra kaşlarda gelişim ve büyüme durur. Ortalama 600 kök ekildikten sonra ilk evrede ekilen kaşların bir kısmı sonraki süreçte tamamı çıkmaya başlar. Kolay, risksiz ve %100 başarılı kaş ektirme operasyonu ile yepyeni bir görünüme kavuşabilirsiniz. Kaş bölgesinin lokal anestezi ile uyuşturulması aşamasından sonra açılan kanallara ekim yapılabilmektedir. FUE tekniği ile enseden alınan canlı ve diri saç kıllarının kaş bölgesindeki seyrek noktalara ekilmesi toplamda 2 saat zaman almaktadır.

Kimler kaş ektirmelidir?

Yara izleri, dikiş izleri veya yanık izleri olanlar kaş ekimi ile yeniden normal kaşlara kavuşabilirler. Yara izleri tamamen kaybolur. Anestezi yapıldığı için hiçbir ağrı hissedilmeden kolayca kaş ekimi uygulaması yapılabilmektedir. Son derece doğal görünümlü kaşlara sahip olmak için saç modelinize yüzünüze uygun kaş ekimi yaptırabilirsiniz.