trabzondasacekimi

Adresimiz

Gazipaşa Cad Kudunoglu Apartmanı Kat :3 Ortahisar/Trabzon

Bizi Arayın

+90 505 371 53 52

Saç Dökülmesi Nedir

Saç Dökülmesi Nedir

Hem kadınlar hem de erkekler tarafından istenmeyen bir süreç olan saç dökülmesi genetik sorunlar, hormon dengelerinde değişme ve dış ortam şartları, yaş gibi faktörlere bağlı olarak erkeklerde ve kadınlarda görülen bir olaydır. Günümüz teknolojisinin gelişmesinden istifade eden tıp biliminde saç dökülmesi, önlenemez olmaktan çıkmıştır. Çok çeşitli yöntemler uygulanarak saç dökülmesi geciktirilebilmektedir. Bazı yöntemlerle ise tamamen dökülen saçlar yeniden kazanılabilmektedir. Saç dökülmesini önlemek için;

  • Saç mezoterapisi
  • PRP tedavisi
  • Şampuan
  • İlaç
  • Bitkisel kür tedavileri

Çeşitli oranlarda etkili olabilmektedir. Saç ekimi ise kesin çözümdür. Saç diplerinde 3000-5000 arasında ekilen ve ense kısmından alınan sağlam saçlar özel solüsyonlarla desteklenmektedir ve kelleşmiş ya da seyrekleşmiş bölgelere ekilmektedir.  PRP tedavisinde ise kan plazması kandan ayrıştırılarak iyileştirici faktörler alınır ve kansız kalan hücrelere enjeksiyon yöntemi ile zerk edilir.

Bu alandaki gelişmeler saç dökülmesini önlemekle kalmamakta, bıyık ekimi sakal ekimi de yapılmaktadır.

Saçlarımız neden dökülür?

Saç dökülmesi kader değildir. Yeterli bakımla saç dökülmesi durdurulabilir. Saçların dökülmesini kolaylaştıran asıl faktör, saç diplerinin yeterince kanlanmaması ve o hücrelerin yeterli oksijeni ve besini alamamasıdır. Dış ortamın olumsuz şartları da saçların daha çabuk dökülmesini hızlandırır. Stres gibi psikolojik faktörler de saç dökülmesinde etkilidir. Her gün yapılan banyo, kötü saç şampuanları, temiz olmayan ortamlar da saç dökülmesini hızlandırır. Tüm bu faktörler saç dökülmesinin nedenidir. Ayrıca aşırı miktarda alınan A vitamini, gebelik, eksik proteinli besinler, kalıtım, hormon dengelerinde ilaç alımına veya bir hastalığa bağlı olarak değişim, kansızlık hastalığı, fiziksel olarak aşırı aktivitede bulunmak, zayıflamak, diyet, B vitamini eksikliği, kanser hastalığına bağlı olarak görülen kemoterapi, kan sulandırıcı ilaç kullanımı, yaşlanma gibi faktörler saç dökülmesinin önemli nedenleri olarak kabul edilebilir.

Bitkisel kürlerle belli bir noktaya kadar iyileşme sağlanabilir. En doğal besleyici yağlardan biri olan zeytinyağı argan yağı Hindistan Cevizi Yağı yararlı yağlar arasındadır.

Saç Dökülmesini Önlemek

Saçların dökülmesini önlemek için bireysel olarak alınacak önlemler vardır. Fakat bu önlemler yeterli gelmediğinde saç mezoterapisi ve PRP tedavileri son derece olumlu sonuçlar vermektedir.

Sosyal Medyada Paylas :

Daha Fazla Bilgi İçin İletişime Geçin

Aklınazdaki tüm sorular için bizlere ulaşabilirsiniz

Ücretsiz Saç Analizi